Archiwum

Zlikwidować silniki spalinowe w autach
O niskim poziomie szkolnictwa podstawowego i średniego w naszym kraju świadczy przerażający brak wiedzy u dziennikarzy i publicystów wypowiadających się na temat emisji CO2, pakietu klimatycznego itp.

Wacław Holewiński laureatem Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza
“Obserwuję od jakiegoś czasu ogromną zmianę, która następuje w młodym pokoleniu. To szukanie własnej tożsamości i własnych bohaterów. Bardzo często są to właśnie bohaterowie lat wojny i powojnia, Żołnierze Wyklęci. Wielu młodych ludzi znalazło w nich wzorzec oddania Ojczyźnie, poświęcenia dla niej, gdy trzeba, absolutnie wszystkiego. Cieszę się, że dołożyłem do tego swą malutką cegiełkę” – mówił Wacław Holewiński, autor nagrodzonej książki “Opowiem ci o wolności” o losach “panien wyklętych”.

Mordercy w mundurach (1)
Wojskowe Sądy Rejonowe stanowiły ważne ogniwo w systemie represji komunistycznej w latach 1946-1955.

Grzegorz Braun i dr Jan Przybył: Kultura nie potrzebuje ministerstwa
Grzegorz Braun (reżyser, publicysta) i dr Jan Przybył (wieloletni wykładowca historii kultury polskiej) rozmawiają o kulturze narodowej i o samoorganizacji narodu.

Przemyśleć Polskę - ważna książka znanej socjolog
Czy Polacy wciąż tworzą wspólnotę narodową? Czy III RP to pasmo klęsk, czy też odwrotnie, tylko nie dostrzegamy tego, z czego powinniśmy być dumni szukając i czcząc tylko porażki?

Czas na V RP
Nasza Rzeczypospolita wymaga n

Sidła
Nie można bynajmniej powiedzieć, że Tusk Donald Donaldowicz zawsze łże jak pies. Oto jakiś czas temu był łaskaw wypowiedzieć się, w sprawie nie klękania przed księżmi. Skłamał?

Tusk znowo rźnie głupa i robi kolejny raz Polaków w konia.
Tusk znowo rźnie głupa i robi kolejny raz Polaków w konia.

Jan Maria Jackowski w Radomiu
Spotkanie w Radomskim Klubie Inteligencji Katolickiej

Master plan, krańcowa głupota, a może zaprzaństwo?
Polska traci to co pozostało najcenniejszego: kapitał ludzki. Młodzi, wykształceni z wielkich miast wyjeżdżają masowo do Niemiec, Wielkiej Brytanii i innych krajów Unii Europejskiej. Ich miejsce w dużych aglomeracjach mają zająć przybysze z tak zwanej Polski B, tzn z obszarów wiejskich i małych miast. Premier Tusk chce, by kształcili się na ślusarzy i hydraulików, co powtarza uparcie przy każdej nadarzającej się okazji.

Cezary Gmyz
Spotkanie z red. Cezarym Gmyzem w pilskim Klubie Gazety Polskiej. Rozmawiano m.in. o antybohaterach książki "Zawód: dziennikarz śledczy".

Seks „Pod Tęczą”
Jeszcze nie teraz

W Polsce czyli nigdzie. O polityce historycznej III RP
http://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/11/15/w-p…
W Polsce czyli nigdzie. O polityce historycznej III RP w Muzeum AK, Kraków, 14 listopada 2013

Idzie nowe pokolenie - wystąpienia na Marszu Niepodległości
Przedstawiamy zapis wideo wypowiedzi wygłoszonych przed Marszem Niepodległości na Placu Defilad i po Marszu na Agrykoli. Są to wszystkie oficjalne wystąpienia (i niektóre organizacyjne), jakie zostały wygłoszone. Lista mówców powstała w sztabie organizacyjnym Marszu. Każdy może wysłuchać i ocenić co organizatorzy i osoby zaproszone do zabrania głosu mają do zaproponowania.

Seawolf o polityce - konkurs!
Szanowni komentatorzy i czytelnicy Blogpress.pl! Jako patroni prasowi mamy do rozdania 4 egzemplarze książki Tomasza Mierzwińskiego "Seawolf o polityce". Aby otrzymać książkę, wystarczy odpowiedzieć na jedno konkursowe pytanie.

Manipulacja w obronie premiera Tuska
Na portalu polskiego radia, (na którym nigdy nie udało mi się zamieścić komentarza) ukazał sie tekst mający udowodnić, iż za pakiet energetyczno-klimatyczny (podpisany przez premiera Tuska) - w równym

POLSKA TO MY - IDZIE NOWE POKOLENIE
"POLSKA NIEPODLEGŁA" TYGODNIK PATRIOTYCZNY WYDANIE PONIEDZIAŁEK 18 LISTOPADA 2013 r.
POLSKA TO MY - IDZIE NOWE POKOLENIE

Prowokacja
Prowokacja znowu się udała, nawet antyglobaliści nie byli potrzebni. Bogaty scenariusz został zrealizowany punkt po punkcie.

Interes robi się na brakach i głupocie
Poznacie ich po ich owocach - Mt.7,15-20

"Ład światowy w przebudowie" - 6 numer "Nowej konfederacji
W szóstym numerze "Nowej Konfederacji" koncentrujemy się na przemianach globalnego porządku politycznego. Trzech naszych autorów przygląda się rywalizacji kluczowych aktorów światowej sceny: Stanom Zjednoczonym i Chinom. Komentujemy także Marsz Niepodległości i zdumiewające rozbieżności w sondażach opinii. Analizujemy również program "Mieszkanie dla Młodych" i szerzej: polską politykę mieszkaniową.

Kronika filmowa: Wojsko polskie zajmuje Wilno
Kronika filmowa.

Rafał Ziemkiewicz - "Plusy dodatnie plusy ujemne" - 14.11.2013
Gośćmi audycji Rafała Ziemkiewicza są: Robert Winnicki, dr Dariusz Gawin, Marek Król, Dominik Zdort.

Szok 11 11 `13 - jesteśmy bardziej zrusyfikowani niż wielu to przypuszcza
Przebieg zdarzeń w Warszawie 11 11 13 był zgodny z przewidywaniami. Ruch Narodowy zorganizował bardzo fajny Wielki Marsz, który został zaatakowany przez Policję dwojako.

Elity III RP
Elity III RP realizują dobrowolnie, a nawet z entuzjazmem, te same cele polityczne, które w PRLu musiały mieć ochronę armii czerwonej, aparatu partyjnego, milicji, SB i WSW, potężnej sieci tajnych

Jak świętować 11 listopada?
Przegląd wydarzeń w klubie Ronina, wyjątkowo tym razem odbywający się we wtorek, zdominowany został tematem obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Trzej panowie „G”: Piotr Gociek, Cezary Gmyz i Piotr Gursztyn dyskutowali o Marszu Niepodległości zorganizowanym przez środowiska narodowe, obchodach 11 listopada w Krakowie zorganizowanych przez PiS i kluby „Gazety Polskiej” oraz o oficjalnym marszu prezydenckim w Warszawie.

A propos podpalenia budki przed ambasadą
A propos incydentu z budką przed ambasadą sąsiadującego z nami państwa, przypomniał się nam cytat z Kondotierów:

Wielki Marsz -„Za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają rodzice”
Czytając rozmaite wypowiedzi Rusko-polskich doszedłem do wniosku, że zdaniem mainstreamu niejaki Jarosław K.

Kąkolewnica - podlaski Katyń
Uroczysko "Baran" w Kąkolewnicy koło Radzynia Podlaskiego zwane jest przez okoliczną ludność Małym Katyniem.

Święto Niepodległości - 11 listopada 2013 w Krakowie
Chciałbym w tym miejscu choć w kilku zdaniach podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami z przebiegu trwających w Krakowie na Wawelu uroczystości z okazji ważnego dla każdego Patrioty i szczerze miłującego swą Ojczyznę - Polaka - Święta, czyli obchodzony 11 listopada Dzień Niepodległości...

Tam w Warszawie w Marszu Niepodległości szła Polska.
Ta sama co w Krakowie. Marsz nie różnił się od poprzednich. Te same pogodne twarze dumnych ze swojej Ojczyzny Polaków.

Pani minister, to jednak spora hipokryzja
Minister Kudrycka wypowiedziała się arbitralnie na temat opinii przedstawianych przez niezależnych naukowców współpracujacych z parlamentarnym zespołem posła Macierewicza - oczywiście, na łamach G

Internetowa spluwaczka dla trolli i haterów
Pierwszą spluwaczkę zobaczyłem w latach 60. minionego stulecia w gabinecie stomatologicznym. Ale w tamtych czasach nawet w najbardziej proroczym śnie nie przewidziałem narodzin globalnej „megaspluwaczki”, jaką stał się dzisiaj internet.

Marsz Niepodległości 2013 - na gorąco
Do Marszałkowskiej dotarłem Hożą, po ominięciu kilkunastu plutonów policji.

Tusk jak zderzak, Bielecki jak Rywin
Jeśli PO-PSL zdoła przepchnąć przez Sejm przyszłoroczny budżet w zaproponowanym kształcie, a PO utrzyma władzę do końca kadencji, to następcom niezależnie od maści przypadnie rola syndyka masy upadłoś

Amoralność
W "Ojcu chrzestnym" Michael Corleone (Al Pacino) zwracając się do męża swojej siostry Connie - Paulie Gatto (John Martino) - mówi żeby ten wyznał prawdę, gdyż on i tak wie o jego roli w pewnym wydarze

Pierwsze refleksje po 11 listopada `13
Relacje z Wielkiego Marszu oglądałem w TV Republika a dzisiaj rano czytałem relacje świadków. Nie słuchałem Tuska a wystąpienie Komorowskiego znam z relacji. Słuchałem natomiast Kaczyńskiego .

Niepodległość nie jest dana raz na zawsze
"Czy dzisiaj 11 listopada jest tylko świętem pamięci, świętem ku uczczeniu tych, którzy kiedyś walczyli i działali, czy też może jest także przypomnieniem sprawy, która jest żywa do dziś, która wciąż stoi przed nami: sprawy polskiej niepodległości? - mówił Jarosław Kaczyński pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W niedzielę odbyły się obchody 43. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, które zbiegły się z wigilią Narodowego Święta Niepodległości.

dodatkowe pytanie, czy machiawelizm
Dodatkowe zapytanie do salonu 24
Nie rozumiem dlaczego salon24 usunoł też mój poprawiony wg, wskazówek portalu wpis. Moj protest na innych blogach poparło kilkadziesiąt blogierów,

Zapping w dniu Święta Niepodległości
Szukając w telewizji relacji z Marszu Niepodległości zrobiłem zapping po kanałach oferowanych przez UPC. Przy okazji zwróciłem uwagę na polską flagę przy logo stacji telewizyjnych.

Niepodległa?
Czy niepodległość to świadome bandyckie zadłużanie przyszłych pokoleń? Co tu dziś świętować?

I rocznica odzyskania Niepodległości - film
Cytadela, Warszawa, 1919 rok
http://www.youtube.com/watch?v=EvDuj_AkF8U
i do posłuchania:
Józef Piłsudski, przemówienie radiowe z 1924 roku:
http://www.youtube.com/watch?v=kY7776PqKsQ

Szczyt klimatyczny, czy szczyt nonsensu?
Nieprawdopodobna hucpa pakietu energetyczno-klimatycznego polega na tym, że nie nakłada się kar za emisje CO2 , tylko za emisję w dużej mierze czystego CO2 z wielkich instalacji przemysłowych.

Zdjęcia brzozy smoleńskiej ze współrzędnymi GPS
Zdjęcia brzozy smoleńskiej i jej najbliższego otoczenia zostały wykonane 4 listopada tego roku smartfonem Nokia Lumia 710. Urządzenie pozwala na zapisywanie współrzędnych geograficznych wykonywanych zdjęć.

Kto prosił ruskie? Ojciec Adama Michnika!
Obóz "Gazety Wyborczej" nie ustaje w wysiłkach narzucenia Polakom obowiązku świętowania 4 czerwca jako tzw. Święta Wolności.

My mamy Marsz Niepodległości a Polacy w Ameryce mają tradycyjny Marsz Pułaskiego.
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku A.D. 1943

W hołdzie Ofiarom Tragedii Smoleńskiej
"W ten listopadowy poranek stajemy na tym miejscu symbolicznym, dla nas bardzo drogim, aby przywołać pamięć o tych osobach, które żyły pośród nas, które tak wiele dobra uczyniły Ojczyźnie".
W kolejną miesięcznicę tragedii smoleńskiej parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości uczcili pamięć ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, w tym śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, składając wieńce na Krakowskim Przedmieściu i na Powązkach Wojskowych.

Zimna wojna „dwóch płuc”
Zimna wojna „dwóch płuc” to gotowy przepis na osłabienie kondycji całego patriotyczno-niepodległościowego organizmu.

"Makbet"
Tusk, ten Tebkam dzisiejszej doby po tym co uczynił, a czego symbolem stał się ranek 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, w wyniku którego nieustannie umacniał swoją władzę, dla siebie początkowo niedo

W przeddzień Święta Niepodległości - O starym i nowym obliczu stalinizmu w Polsce - rozmowa z dr Leszkiem Skonką
Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu zaprasza Mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, którzy nie będą mogli wziąć udziału w Marszu Niepodległości w Warszawie, na spotkanie patriotyczne Przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu dla uczczenia 94 Rocznicy Narodowej.